fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Príbeh z vlaku. Pomsta manželovi, ktorý vás prekvapí neverou…

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď cestujete vlakom s najlepšou kamarátkou do kúpeľov na ,,tajnáša” pred vlastným manželom, že sa mu pomstíte, pretože vám ani on nehovorí, kam chodí… a on vás prekvapí vo vlaku s inou.

Prisadla si k nim. Prečo nie, veď bolo voľné.
,,Nič mu nehovor, ani on ti nič nehovorí”. Jasné, veď to poznáme. Kamarátka ma vždy pravdu. Vždy je tá súcitnejšia polovica z nás a vždy sa snaží pozerať na svet bez ružových okuliarov. Priamo. Napokon má väčšinou pravdu.

Dámy v strednom veku pripomínali Emme niečo, čo ju nútilo sa pousmiať. Akoby sa v nich videla. Ona ako Iveta, 50 -ročná blondínka a Erika – mimochodom jej najlepšia kamarátka vyzerala presne ako brunetka. Obe ženy mali niečo do seba. Akoby zažili druhú svetovú, holokaust, hlad, či tornádo na vlastnej koži. ŽENY. Šťastne vydaté a s deťmi, ktoré majú už dávno svoje vlastné deti a tie deti, ako jej bolo povedané, tiež v rozmnožovaní nezaostávajú.. Bolo komické ich počúvať a zapájať sa do debaty ako nestranná osoba, ktorá len nerada cestuje vlakom sama. Emma si všímala ako elegantne a s noblesou diskutujú o svojich problémoch. Dokonca musela vytiahnúť vreckovku, pretože jedna z nich, brunetka, sa rozhodla plakať, keď sa dostali k téme vnúčatá a ich ,,pravidelné” návštevy u starých rodičov. Míňali sa domy, míňali sa mestá, menilo sa počasie. Emmu to akosi viac a viac s nimi bavilo. Po niekoľkohodinovom rozhovore sa dozvedela, že cestujú na trojdňový výlet do kúpeľov. Že jej to nebolo hneď jasné ! Ako vzrušene rozprávali o županoch a víne….

Prečítajte si tiež:
Japonský umelec vytvára trefné ilustrácie, ktoré bez slov vyjadrujú tie najsilnejšie životné emócie

train

,,Povedala so mu, že ideme len na nákup do mesta” .
,,Dobre si spravila. Neboj sa však on sa ozve, somár starý !Ach, tí chlapi.. kedy konečne dostanú rozum.” 
 Emme viac nebolo treba. To sme asi my ženy. Tváriť sa nenápadne, no pritom plánovať riadnu pomstu. Blondínka – Iveta mala 3 deti. Podľa rozprávania a toho jej láskavého pohľadu jej Emma prisúdila titul dobrej matky, manželky aj babky. Brunetka jej nejako nesadla. Večne Ivete skákala do reči a nikdy ju nenechala dohovoriť. Šla si jednoducho svoje.

Vlak zastal. Ďalší ľudia vystúpili a noví aj so svojimi životnými príbehmi a osudmi nastúpili. Zrazu Iveta vyletela z kupé a vyšla na chodbu. Prvé, čo Emmu napadlo bolo to, že stretla svoju známu, ktorú dlho nevidela. Omyl.

Spustil sa krik. Aj tomu najväčšiemu antitalentu na rodinné problémy by došlo, že niečo nie je v poriadku. V podstate ani nebolo. Z dámy, ktorú Emma považovala za ,,kamarátku”, sa vykľula poriadna mrcha. A práve tá sedela vo vedľajšom kupé aj s manželom Ivety. ŠOK. Emmy sa to vôbec netýkalo, no aj tak mala chuť rozbiť tomu chudákovi hubu. Všetci vo vlaku stíchli. Zrazu ich nebavili knižky, sluchátká ani mobily. (Ne)ticho, ktoré nastalo, prekrikovali len ostré výmeny názorov. Zrazu prišla Iveta s plačom do kupé (ešte stihla nakričať na manžela aby jej aspoň kufor pomohol zdvihnúť) a odišla ku dverám, pretože najbližšia zastávka bola ich konečná. Bruneta bledá ako stena. Emma tiež. Stretli sa im pohľady. Tie si vymenili svoje myšlienky a obe iba prikývli akoby si úplne rozumeli.

Prečítajte si tiež:
Zmeraj si svoju silu a schopnosti na Workout Fanatics Battle a zabav sa na AFTERPÁRTY!

,,Tak toto som vôbec nečakala… Bezproblémové manželstvo, obrovský dom, dobrá práca”. Emma ešte stále nevedela, čo povedať. Keď obe vystúpili, rozhodla sa vyjsť von z kupé. No jasné! Krátkovlasá blondína, upravené obočie, dzínsy, krikľavé sako, červený rúž. Emma by tipovala tak 12-ročný rozdiel. Vlak sa pohol. Ženy kráčali s kuframi smerom zo stanice. Emma ich zbadala. Okamžite si zamávali. Emma vymenila súcitný pohľad s brunetou.

Sadla si naspäť do kupé. Tak to je pekný chudák. Ráno sa naraňajkuje so svojou ženou. Ako poslušný manžel ju odvezie do mesta na ,,nakúpy” . Tá sa tam stretne s kamoškou a tajne odchádzajú na vlakovú stanicu smerom do kúpeľov. Ona mu nepovie, že odchádza na tri dni preč. Chcela ho vydusiť, nech sa ozve sám. Ona predsa nie je žiadna samozrejmosť.  On ju prekvapí v tom istom vlaku s inou, s ktorou to ťahá 4 roky.

Niektoré situácie vám môžu objasniť svoj osobný problém. Môžu vás postrčiť, nakopnúť alebo zničiť. Možno závisí práve na vás aké poučenie si z tej situácie zoberiete.

Ak aj ty tráviš na FB dlhé chvíle nájdeš ma na – https://www.facebook.com/Ann-blog-1552972844914243/ 😉

Foto: www.pexels.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií