fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príspevky na ubytovanie Ukrajincov bude štát vyplácať do mája, maximálna možná vyplácaná suma na jednu nehnuteľnosť je 1800 eur

Nariadenie schválila vláda.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Príspevky za ubytovanie odídencov z Ukrajiny bude štát vyplácať ubytovateľom do 31. mája tohto roku. Vyplýva to z nariadene, ktoré v stredu schválila Vláda SR. Následne sa podľa Ministerstva vnútra SR bude prípadné predĺženie vyplácania príspevku prehodnocovať.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Výšku príspevku za jednu noc ubytovania odídenca za dospelú osobu ponechal štát vo výške 10 eur a za osobu mladšiu ako 15 rokov vo výške päť eur.

Zároveň naďalej platí, že maximálna možná vyplácaná suma za ubytovanie odídencov so statusom dočasného útočiska v jednej nehnuteľnosti je 1 800 eur a to len na základe uzavretej zmluvy o poskytnutí ubytovania medzi majiteľom nehnuteľnosti a odídencom.

Viac k témam: Príspevok za ubytovanie odídencov z Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Príspevky na ubytovanie Ukrajincov bude štát vyplácať do mája, maximálna možná vyplácaná suma na jednu nehnuteľnosť je 1800 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií