fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvé reakcie svedkov vo Vrútkach: ,,Vyrazil dvere a začal bodať zástupcu riaditeľa školy”

Máte tip? napíšte nám mailom

Lokálna televízia priniesla prvé výpovede svedkov vo Vrútkach.

 

Motív zatiaľ nie je známy

zident Milan Lučanský sa však vyjadril, že išlo o bývalého žiaka školy, na ktorej došlo k útoku. Útočníkom bol 22-ročný Martinčan. Po jeho útoku prišla o život jedna dospelá osoba. Informuje polícia na sociálnej sieti facebook.

„Podľa prvotných informácií z miesta činu sa mal skutku dopustiť bývalý žiak školy. Do školy mal vniknúť tak, že rozbil sklenenú výplň, kde ho chceli zamestnanci školy zastaviť, načo však použil nôž, ktorý si so sebou doniesol. Smrteľne zranil zástupcu riaditeľa školy a zranil aj školníka. Následne na to vbehol do najbližšej triedy, kde podľa prvotných informácií zranil učiteľku a dve deti viacerými bodnými ranami. Potom sa pokúsil o útek, ktorému sa školník snažil zabrániť a prenasledoval ho. V tom čase už polícia prijala telefonát na tiesňovú linku a policajná hliadka, ktorá bola v blízkosti, prišla okamžite na miesto a vykonala služobný zákrok. Policajti začali páchateľa prenasledovať s cieľom zadržať ho, aktívne sa však bránil nožom. Po zásahu polície prišiel páchateľ o život. Počas zákroku sa zranili aj policajti z odrazených guliek, treba brať do úvahy, že sú to veľmi špecifické situácie. Na toto sú policajti cvičení. Zranení policajti sú mimo ohrozenia života. Na mieste zasahovalo viacero policajných zložiek z krajského riaditeľstva a príslušníci NAKA. Na mieste je aj posttraumatický tím, ktorý podal psychologickú pomoc žiakom aj rodičom poškodených detí. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zmiernili následky tohto tragického incidentu,“ informoval Lučanský .

Útočníka zastrelila polícia

Útočníka prenasledoval z miesta činu školník, ktorý sa ho pokúsil zadržať napriek tomu, že bol sám zranený. Útočníka následne zastrelila polícia.

Prečítajte si tiež:
Štátny dlh láme rekordy. Splácať ho budú ešte naše vnúčatá!

gen. Milan Lučanský:

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvturiec

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií