Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin chce usporiadať komunálne voľby v štyroch regiónoch, iniciatíva bola schválená FSB a ruským ministerstvom obrany

Tieto územia demokratický svet naďalej považuje za súčasť Ukrajiny.

3.7.2023 (SITA.sk) – Rusko chce v štyroch nelegálne anektovaných ukrajinských oblastiach usporiadať komunálne voľby. Ako referuje spravodajský web CNN, v pondelok to počas stretnutia s ruským vodcom Vladimirom Putinom uviedla šéfka ruskej ústrednej volebnej komisie Ella Pamfilovová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Termín týchto volieb je stanovený na 10. septembra. Ruskom dosadení gubernátori štyroch anektovaných regiónov, ktoré demokratický svet naďalej považuje za súčasť Ukrajiny, podľa Pamfilovovej predložili iniciatívu na usporiadanie miestnych volieb.

Dodala, že iniciatíva bola schválená po zvážení spolu s Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) a ruským ministerstvom obrany.

„Lídri všetkých štyroch nových subjektov, Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, Zaporižžskej a Chersonskej oblasti, za nami prišli s iniciatívou, že sa objavila potreba usporiadať tieto voľby,“ povedala Pamfilovová, podľa ktorej sa v septembri v Rusku uskutoční ďalších 41 volieb na regionálnej úrovni.

Viac k témam: Komunálne voľby, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin chce usporiadať komunálne voľby v štyroch regiónoch, iniciatíva bola schválená FSB a ruským ministerstvom obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií