fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin podpísal zákon o špeciálnych ekonomických opatreniach na podporu ozbrojených síl

Ruský prezident tiež podpísal zákony, ktoré zahŕňajú prísnejšie opatrenia pre jednotlivcov alebo subjekty označované za zahraničných agentov a rozširujú trestnú zodpovednosť za zbehnutie na velezradu.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok podpísal zákon, ktorý umožňuje vláde zaviesť špeciálne ekonomické opatrenia na podporu ruských ozbrojených síl počas „protiteroristických a ďalších operácií“ mimo krajinu.

Po prijatí týchto opatrení nebudú môcť spoločnosti odmietnuť vládne kontrakty a zamestnanci budú musieť pracovať v noci aj počas sviatkov.

Vláda tiež získala právo dočasne reaktivovať mobilizačné kapacity a zariadenia a právo odúčtovať hmotný majetok štátnych rezerv. Na svojej webstránke o tom informuje televízia CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruská vláda naďalej odmieta označovať konflikt na Ukrajine za vojnu, ale nové opatrenia v podstate znamenajú, že Rusko pretvára svoj priemysel na podporu invázie.

Putin vo štvrtok podpísal aj ďalšie zákony. Tie zahŕňajú prísnejšie opatrenia pre jednotlivcov alebo subjekty, ktoré Rusko považuje za zahraničných agentov, a rozširujú trestnú zodpovednosť za zbehnutie na velezradu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vládne opatrenia, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podpísal zákon o špeciálnych ekonomických opatreniach na podporu ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií