fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin rozbil mier v Európe, tvrdí Biden a USA posilnia svoju vojenskú prítomnosť v Európe

V Poľsku napríklad Spojené štáty zriadia veliteľstvo zložky pozemných ozbrojených síl 5th Army a v Rumunsku nasadia ďalšiu rotujúcu brigádu.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty americké podľa prezidenta Joea Bidena posilňujú svoju vojenskú prítomnosť v Európe na základe hrozieb zo strany Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf Bieleho domu potvrdil, že USA zvýšia počet torpédoborcov v Španielsku zo štyroch na šesť, do Spojeného kráľovstva pošlú ďalšie dve letky stíhačiek F-35 a v Poľsku zriadia veliteľstvo zložky pozemných ozbrojených síl 5th Army.

Ako tiež uviedol, v Rumunsku nasadia ďalšiu rotujúcu brigádu, ktorá rozmiestni ďalšiu protivzdušnú obranu, ako aj ďalšie kapacity v Nemecku a Taliansku. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Biden sa tiež zaviazal k tomu, že zabezpečí, aby bolo NATO pripravené čeliť hrozbám zo všetkých smerov naprieč všetkými oblasťami – pozemnými, vzdušnými a námornými. Putin rozbil mier v Európe,“ povedal americký prezident s tým, že aliancia zintenzívňuje svoje úsilie. „Dokazujeme, že NATO je teraz potrebné viac, ako kedykoľvek predtým,“ dodal.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin rozbil mier v Európe, tvrdí Biden a USA posilnia svoju vojenskú prítomnosť v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poľsko informuje o vojenských cvičeniach NATO, zúčastňuje sa ich 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií