Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nórsko dodá Ukrajine stíhačky F-16 už túto jeseň, predchádzať tomu bude výcvik pilotov aj servisného personálu 

Urobí tak hneď po Dánsku, ktoré očakáva, že prvé stíhačky dodá v lete.

7.5.2024 (SITA.sk) – Holandsko počíta s vyslaním stíhačiek F-16 na Ukrajinu túto jeseň. Urobí tak hneď po Dánsku, ktoré očakáva, že prvé stíhačky dodá v lete. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na litovský portál delfi.lt, na brífingu vo Vilniuse to uviedla holandská ministerka obrany Kajsa Ollongrenová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá podotkla, že takýto časový rámec pre dodávky stíhačiek Ukrajine je súčasťou podrobného spojeneckého plánu.

„Všetko je zariadené podľa projektu, ktorý zahŕňa výcvik ukrajinských pilotov, výcvik servisného personálu a presun lietadiel. Dánsko pošle prvé lietadlo už toto leto. A my plánujeme sa podieľať na dodávkach od jesene,“ dodala Ollongrenová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: holandská ministerka obrany, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačky, Stíhačky F-16, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Nórsko dodá Ukrajine stíhačky F-16 už túto jeseň, predchádzať tomu bude výcvik pilotov aj servisného personálu  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií