fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Raketový útok na obytný dom v meste Časiv Jar má desať obetí a desiatky ľudí sú zrejme ešte pod troskami

Gubernátor uviedol, že mesto s 12-tisíc obyvateľmi zasiahli rakety Uragan, ktorú sú odpaľované z podvozku nákladného automobilu.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 10. júla 2022, 13:12

Najmenej desať ľudí zomrelo v ukrajinskom meste Časiv Jar v Doneckej oblasti, keď tam ruské rakety zničili päťposchodový obytný dom. Záchranári v nedeľu najprv uviedli, že o život prišlo šesť ľudí, neskôr konštatovali, že počet obetí stúpol.

Gubernátor oblasti Pavlo Kyrylenko sa vyjadril, že v troskách budovy by mohli byť uväznené približne tri desiatky ľudí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor uviedol, že mesto s 12-tisíc obyvateľmi zasiahli rakety Uragan, ktorú sú odpaľované z podvozku nákladného automobilu. Časiv Jar sa nachádza približne 20 kilometrov juhovýchodne od mesta Kramatorsk, o ktorom sa predpokladá, že bude významným cieľom ruských síl.

Viac k témam: Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Raketový útok na obytný dom v meste Časiv Jar má desať obetí a desiatky ľudí sú zrejme ešte pod troskami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií