fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvojnásobní šampióni európskeho pohára číslo jeden, Juventus Turín a FC Chelsea, vstúpili do skupinovej časti prehrami.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid vykročili do novej sezóny Ligy majstrov 2022/2023 presvedčivým víťazstvom 3:0 na trávniku Celticu Glasgow. Obhajca minulosezónneho triumfu zvládol zápas F-skupiny na horúcej škótskej pôde napriek tomu, že už v 30. minúte prišiel o zraneného kapitána Karima Benzemu.

Viac o téme: Liga majstrov 2022/2023

Francúz, ktorý v uplynulej edícii 15 gólmi v dvanástich zápasoch vystrieľal „bielemu baletu“ rekordný 14. titul európskeho klubového šampióna, mal pravdepodobne problémy s kolenom a rozsah zranenia zatiaľ nie je známy.

Ancelotti je s výkonom Realu spokojný

Madridčania však v Glasgowe držali taktovku stretnutia pevne vo svojich rukách a napokon sa strelecky presadili tri razy, keď postupne skórovali Vinícius Júnior, Luka Modrič a Eden Hazard.

„Na ihrisku Celticu musíte bojovať. V prvom polčase sme to ´ukopali´ bez ujmy a druhý polčas bol už v našom podaní exhibícia. Mužstvo hralo veľmi dobre a som maximálne spokojný,“ povedal na tlačovej konferencii kouč Realu Carlo Ancelotti, ktorý sa vyjadril aj k zdravotnému stavu Benzemu: „Nezdá sa, že by to bolo vážne. Počkáme do zajtra, ale prvé signály naznačujú, že sa nemusíme obávať.“

Štyri góly z piatich pokusov

Taktiež v „efku“ v utorok nestačil nemecký tím RB Lipsko na ukrajinský Šachtar Doneck, ktorému v domácom prostredí podľahol vysoko 1:4. Na trávniku žiaril predovšetkým 21-ročný ukrajinský supertalent Mychajlo Mudryk, ktorý strelil gól a na ďalšie dva prihral.

Prečítajte si tiež:
Davida Silvu uznal súd vinným z ublíženia na zdraví, dostal za to pokutu

„Ani v tých najdivokejších snoch som si nedokázal predstaviť takýto zápas so štyrmi strelenými gólmi,“ poznamenal kapitán „baníkov“ Taras Stepanenko. Paradoxom stretnutia bolo, že Šachtar zaznamenal štyri góly z piatich streleckých pokusov.

Mbappé najmladším hráčom s 35 gólmi

V šlágri večera v rámci H-skupiny francúzsky majster Paríž St. Germain triumfoval v Parku princov nad talianskym Juventusom Turín 2:1. Obe „trefy“ domáceho mužstva prešpikovaného hviezdami svetového formátu zaznamenal ešte do prestávky Kylian Mbappé.

„Stará dáma“ po prestávke znížila zásluhou Američana Westona McKennieho, no z jej strany to bolo všetko a na body napokon nedosiahla.

Mbappé sa vo veku 23 rokov a 260 dní stal najmladším hráčom, ktorý dosiahol 35 gólov v európskom pohári číslo jeden. Obral o rekord svojho súčasného spoluhráča Lionela Messiho, ktorý bol v čase dosiahnutia tohto míľnika starší o 47 dní.

„Odohral skvelý zápas. Som veľmi spokojný s jeho hrou. Keď sú naši traja útočníci takto prepojení s krajnými obrancami, naša hra je mimoriadne živá a to je pre našich súperov veľmi nebezpečné,“ poznamenal kouč PSG Christophe Galtier.

Dvojgólový Haaland tímu zaručil výhru

Rovnako ako Mbappé zažil dvojgólový večer i kanonier anglického Manchestru City Erling Haaland. Nór sa „gólovým dvojbalením“ podieľal na triumfe anglického šampióna v rámci G-skupiny na ihrisku FC Sevilla (4:0). Haaland v prvom prípade vyťažil z prihrávky belgického tvorcu hry Kevina De Bruyneho, pri druhom zásahu ho presne našiel Phil Foden.

Kylian Mbappé z Paríža neodchádza, s PSG predĺžil zmluvu o tri roky. Šéf španielskej La Ligy je nahnevaný

„Snažím sa robiť svoju prácu, dobre sa hýbať, vytvárať čo najviac šancí, pretože viem, že Erling bude na tom správnom mieste. V tejto chvíli strieľa góly on,“ poznamenal De Bruyne. Dvadsaťročný Haaland nasúkal od letného príchodu z Borussie Dortmund v ôsmich súťažných dueloch už 12 gólov.

V druhom zápase G-skupiny si spomenutý Dortmund doma poradil s dánskym FC Kodaň (3:0), za ktorý odohral celé stretnutie slovenský stopér Denis Vavro.

Chelsea podľa Tuchela chýba všetko

Pri vstupe do skupinovej časti sa vôbec nedarilo inému anglickému zástupcovi FC Chelsea. Šampión LM z predminulej sezóny prehral v dueli E-skupiny na trávniku chorvátskeho Dinama Záhreb 0:1, keď jediný zásah strelil už v 13. min Mislav Oršič.

„Jednoznačne nie sme tam, kde by sme mali byť alebo kde by sme sa mohli nachádzať. V tejto chvíli nám chýba všetko,“ kriticky skonštatoval tréner Chelsea Thomas Tuchel.

Viac k témam: Liga majstrov 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Real Madrid triumfoval v Glasgowe i bez zraneného Benzemu, Mbappé a Haaland vstúpili do Ligy majstrov s dvomi gólmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.