fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Robert Fico: PVV je nereálne, schizofrenické, vymyslené. Je to science-fiction Igora Matoviča

Programové vyhlásenie vlády (PVV) označil predseda Smeru-SD Robert Fico za nereálne. Po jeho predložení v parlamente zdôraznil, že v štátnom rozpočte nie je dostatok financií na pokrytie sľubovaných opatrení.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rovnako, že PVV nereaguje na základné veci týkajúce sa štátu, ako sú veda a výskum, pandémia nového koronavírusu či migračná politika. Kritizoval tiež, že opozícia nedostala priestor vyjadriť sa už po jeho predložení.

Dokument nereaguje na problém pandémie

,,Je to nereálne, schizofrenické, vymyslené. Je to science-fiction Igora Matoviča (OĽaNO),” povedal Fico. Dodal, že dokument nereaguje na problém pandémie nového koronavírusu. ,,Vôbec nerieši, čo sa bude diať v najbližších týždňoch a mesiacoch, pretože netušia, čo by mali robiť,” podotkol. Nerieši sa podľa neho ani podpora vedy a výskumu. Skonštatoval, že túto kapitolu tvorí desať riadkov “blábolov” bez konkrétnych cieľov. Vyzval radu prokurátorov a sudcovské organizácie, aby sa vyjadrili ku kapitole z oblasti justície, ktorá podľa neho hovorí o policajnom štáte.

Fico kritizoval aj pondelkové vystúpenie premiéra Matoviča

Fico kritizoval aj pondelkové vystúpenie premiéra Matoviča v parlamente. Bolo podľa neho len o útokoch na Smer-SD. Poukázal na úvodnú stranu programového vyhlásenia, ktoré hovorí, že doterajší vládni politici ,,zneužívali poslanie spravovať veci verejné na osobné obohacovanie a zneužívali orgány činné v trestnom konaní na prenasledovanie nepohodlných ľudí”. Robert Fico to odmieta.

Prečítajte si tiež:
Rytmus zložil najosobnejší song kariéry: Vypočujte si, čo spieva svojmu synovi!

Smer-SD kritizoval spôsob predloženia programového vyhlásenia

Zároveň kritizoval spôsob predloženia programového vyhlásenia do Národnej rady (NR) SR. Pokračoval, že poslanci Smeru-SD sa chceli konštruktívne k predloženému materiálu vyjadriť, no koalícia odsúhlasila procedúru, ktorá to v pondelok znemožnila.

Robert Fico deklaroval, že sa plánujú zapojiť do diskusie

Robert Fico deklaroval, že sa plánujú v stredu (22. 4.) vecne zapojiť do diskusie. ,,Dúfam, že vôbec bude nejaká rozprava, lebo ako na to pozeráme, tak by boli najradšej, keby žiadna rozprava neexistovala.” Zdôraznil, že Smer-SD chce byť konštruktívnou ľavicovou stranou v opozícii, ale nepodporí nezmyselné návrhy.

Poslanec Richard Raši (Smer-SD) uviedol, že z rokovacej sály odišli poslanci klubu pred vystúpením premiéra Igora Matoviča preto, lebo musia mať čas si taký dôležitý dokument naštudovať, keďže vláda ho predložila len v nedeľu (19. 4.). ,,Zároveň je nedôstojné, aby na tak dôležitý dokument, ktorý ovplyvní smerovanie Slovenska na najbližšie štyri roky, a na jeho predstavenie premiérom nemohli poslanci reagovať,” doplnil. Poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD) označil programové vyhlásene vlády za “totálny paškvil”, s ktorým sa jeho strana nestotožňuje.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Člen britskej kráľovskej stráže atakoval turistku, ktorá sa chcela odfotiť
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií