Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi budú podľa analytikov pokračovať v ofenzíve s cieľom destabilizovať ukrajinské obranné línie

Inštitút pre štúdium vojnu (ISW) podotkol, že s pomocou Západu sa Ukrajine podarí stabilizovať frontovú líniu a pripraviť sa na odrazenie ruských ofenzív.

16.3.2024 (SITA.sk) – Ruské sily budú pravdepodobne na jar pokračovať vo svojej ofenzíve s cieľom destabilizovať ukrajinské obranné línie, zatiaľ čo sa pripravujú na predpovedanú novú letnú ofenzívu.

Západná pomoc bude kľúčová

V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Poznamenali, že západná bezpečnostná pomoc bude v nadchádzajúcich mesiacoch pravdepodobne zohrávať kľúčovú úlohu v schopnosti Ukrajiny udržať územie a odraziť nové ruské útočné snahy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily sa však snažia udržať tempo svojich útočných operácií na východe Ukrajiny, aby zabránili ukrajinským silám stabilizovať svoje obranné línie. Rusi sa snažia postúpiť čo najzápadnejšie od mesta Avdijivka, kým ukrajinské sily dokážu v oblasti vytvoriť líniu, ktorú bude ťažšie preraziť.

Rozsiahle logistické nedostatky

Zatiaľ čo sa ukrajinským silám nedávno podarilo spomaliť postup ruských jednotiek na západ od Avdijivky, rozsiahle logistické nedostatky spôsobené oneskorením západnej bezpečnostnej pomoci nútia Ukrajinu sústrediť obmedzené zdroje na kritické oblasti frontovej línie, čím sa zvyšuje riziko prielomu Ruska v iných menej zásobených oblastiach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

ISW však podotkol, že s pomocou Západu sa Ukrajine podarí stabilizovať frontovú líniu a pripraviť sa na odrazenie ruských ofenzív.

Viac k témam: Avdijivka, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi budú podľa analytikov pokračovať v ofenzíve s cieľom destabilizovať ukrajinské obranné línie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií