fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi na Ukrajine nezničili žiadne systémy HIMARS, Ukrajinci ich používajú efektívne

Systémy HIMARS poskytli Ukrajine nielen USA, ale aj ďalšie krajiny, napríklad Veľká Británia.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruským silám sa na Ukrajine nepodarilo zničiť žiadny raketomet HIMARS, ktorý ukrajinskej armáde poskytli Spojené štáty.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley. Podľa neho systémy HIMARS poskytli Ukrajine nielen USA, ale aj ďalšie krajiny, napríklad Veľká Británia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Do dnešného dňa (štvrtok 21. júl, pozn. red.) Rusi nezničili tieto systémy a vždy, keď niečo také poviem, klopem na drevo. Oni (Ukrajinci, pozn.) ich využívajú veľmi efektívne,” poznamenal Milley. Dodal, že problémom v súvislosti s týmito zbraňami môže byť iba nedostatok streliva.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi na Ukrajine nezničili žiadne systémy HIMARS, Ukrajinci ich používajú efektívne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií