fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi odviedli z dediny v Chersonskej oblasti 34 detí a ich návrat k rodičom odkladajú. Skončia v ruských rodinách?

Deportačnými stratégiami Moskva vyľudňuje ukrajinské územia, ktoré chce následne zaľudniť importovanými ruskými občanmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily odviedli z dediny Preobraženka v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny dovedna 34 detí. Na Telegrame to uviedol gubernátor oblasti Jaroslav Januševyč.

„Rodičom sľúbili, že ich deti sa do konca tohto týždňa vrátia, ale potom čas pobytu opäť predĺžili o ďalší týždeň,“ uviedol Januševyč.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) nedávno vo svojej správe poukázal na to, že ruskí predstavitelia posielajú detí z okupovaných území na Ukrajine na adopciu do ruských rodín.

Deportačnými stratégiami Moskva vyľudňuje ukrajinské územia, ktoré chce následne zaľudniť importovanými ruskými občanmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi odviedli z dediny v Chersonskej oblasti 34 detí a ich návrat k rodičom odkladajú. Skončia v ruských rodinách? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií