fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi v Chersonskej oblasti úmyselne ostreľovali talianskych reportérov, poškodili im auto a jedného ľahko zranili

Ukrajinská polícia začala vyšetrovať incident a útok označila za „potenciálny vojnový zločin“.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Dvaja talianski novinári a vojnoví korešpondenti uviedli, že sa na nich „úmyselne zamerali“ ruské ozbrojené sily v Chersonskej oblasti, keď pokrývali dianie blízko frontovej línie. Informuje o tom spravodajský portál denníka The Guardian.

Nezávislý reportér Claudio Locatelli, ktorý od začiatku ruskej invázie informuje o vojne na Ukrajine, uviedol, že ich auto bolo označené ako „Press“ a že paľba prišla z východného brehu rieky Dnipro, kde sa sústreďujú ruské sily.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Naše auto bolo riadne označené,“ povedal a dodal, že naokolo nebol nikto iný.

Taliani sú presvedčení, že to bol zamýšľaný útok a zdôraznili, že streľba na novinárov je neospravedlniteľná. Paľba poškodila auto novinárov, pričom Locatelli hlásil ľahké zranenie.

„Stratil som trochu krvi, ale rana je zanedbateľná,“ povedal Locatelli, ktorého na juhu Ukrajiny sprevádza kolega Niccolo Celesti. Ukrajinská polícia začala vyšetrovať incident a útok označila za „potenciálny vojnový zločin“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v Chersonskej oblasti úmyselne ostreľovali talianskych reportérov, poškodili im auto a jedného ľahko zranili © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Boroďanke sa našli dva masové hroby s civilistami, Rusi zabili aj tínedžera a ženy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií