fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi vraj s útokom na prístav v Odese nič nemajú, Ankara je zo situácie znepokojená

Turecký minister obrany Hulusi Akar vo vyhlásení uviedol, že im Rusi povedali, že s útokom nemajú nič spoločné a veľmi pozorne ho skúmajú.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko popiera zodpovednosť za raketové údery na prístav v juhoukrajinskom meste Odesa. Turecký minister obrany Hulusi Akar vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva televízia Sky News, uviedol, že im Rusi povedali, že „s týmto útokom nemajú absolútne nič spoločné a že túto záležitosť veľmi pozorne a podrobne skúmajú“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ostreľovanie sa odohralo ani nie deň po tom, čo Rusko a Ukrajina podpísali samostatné dohody s Organizáciou Spojených národov (OSN) a Tureckom o znovuotvorení čiernomorských prístavov za účelom uvoľnenia cesty pre vývoz miliónov ton obilia z Ukrajiny po mori na svetové trhy.

Turecký minister sa vyjadril, že v Ankare sú z toho znepokojení. Útok si vyžiadal okamžité odsúdenie Ruska zo strany Západu a Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi vraj s útokom na prístav v Odese nič nemajú, Ankara je zo situácie znepokojená © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií