Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi vytvorili z karatistov či kickboxerov špeciálnu jednotku Sojuz pre boj na Ukrajine, sponzorovať ju bude aj Lukoil

Do decembra minulého roka sa k jednotke prihlásilo najmenej 145 športovcov, výcvik absolvujú na Ruskej univerzite špeciálnych síl v Čečensku.

23.2.2024 (SITA.sk) – Rusko vytvorilo špeciálnu jednotku zloženú zo športovcov, vrátane účastníkov podujatí v bojových umeniach, aby sa zapojili do bojov na Ukrajine.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nezávislé ruské internetové médium Važnyje istorii a ukrajinské Centrum národného odporu, jednotku pomenovanú ako Sojuz budú sponzorovať ruské štátne spoločnosti.

Do jednotky Sojuz, ktorá sa má zúčastniť na bojoch vo vojne na Ukrajine, naverbovali podľa ruských médií tých „najlepších z najlepších v ich príslušných športových disciplínach“.

Do decembra minulého roka sa k jednotke prihlásilo najmenej 145 športovcov, vrátane kickboxerov či karatistov. Výcvik absolvujú na Ruskej univerzite špeciálnych síl v Čečensku.

Podľa dostupných finančných záznamov poskytli viaceré známe ruské spoločnosti ako Rosatom, Sberbank, RusHydro, VTB či Lukoil dovedna najmenej štyri milióny dolárov na činnosť tejto „športovej“ jednotky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi vytvorili z karatistov či kickboxerov špeciálnu jednotku Sojuz pre boj na Ukrajine, sponzorovať ju bude aj Lukoil © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií