Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podľa progresívcov je harabinázia justície symbolom najtemnejšieho obdobia, aké v súdnictve bolo. SNS nepotvrdila, či podporí Harabina

Strana Progresívne Slovensko (PS) považuje odvolanie Jána Mazáka z postu predsedu Súdnej rady SR za jasnú politickú záležitosť.

27.4.2024 (SITA.sk) – Strana Progresívne Slovensko (PS) považuje odvolanie Jána Mazáka z postu predsedu Súdnej rady SR za jasnú politickú záležitosť.

Poslankyňa Národnej rady SR Zuzana Števulová (PS) to uviedla v dnešnej politickej diskusii RTVS Sobotné dialógy. Rovnako nesúhlasí s návrhom na odvolanie ďalšieho člena Súdnej rady Andreja Majerníka, o ktorom majú rozhodnúť na budúci týždeň.

Harabinázia justície

„Návrhy na odvolanie pána Mazáka a Majerníka sú nedostatočné,“ uviedla s tým, že toto odvolanie považuje za jasnú politickú záležitosť. Podľa nej je jasné, že táto štátna moc chce ovládnuť súdnictvo.

„Nomináciu Štefana Harabina som ja osobne najskôr považovala za zlý vtip. Musím pripomenúť, že harabinázia justície je symbolom toho najtemnejšieho obdobia v justícii, ktoré bolo,“ doplnila. Podľa nej ide o človeka, ktorý nielen rozširuje hoaxy, ale sám je obeťou dezinformačnej scény.

Pravidlá predchádzajúcej vlády

Jej oponet – poslanec Roman Michelko (SNS) upozornil na údajne dobrovoľný odchod členov súdnej rady za ministerky Kolíkovej, ktorý bol podľa neho spôsobený mimoriadnym nátlakom. Tiež pripomenul, že súčasná zmena obsadenia súdnej rady sa deje podľa pravidiel nastavených predchádzajúcou vládou.

„Mazáka považujem za extrémne kontroverzného človeka a krajne nedôveryhodnú osobu,“ poznamenal.

Získa podporu SNS?

Čo sa týka podpory nominácie Štefana Harabina, nevyjadril sa jednoznačne, či získa podporu SNS. Podľa neho bude všetko závisieť od koaličnej dohody.

„Štefan Harabin je nespochybniteľný odborník na trestné právo, aj keď je to človek, ktorý polarizuje,“ uviedol. Pripustil, že Harabin nie je bezproblémový, avšak podľa neho je rovnako kontroverzný ako Mazák.

„Meno druhého nominanta zatiaľ nepoznám, dajú ho pravdepodobne koaliční partneri,“ doplnil.

Viac k témam: Odvolanie, Podpora
Zdroj: SITA.sk – Podľa progresívcov je harabinázia justície symbolom najtemnejšieho obdobia, aké v súdnictve bolo. SNS nepotvrdila, či podporí Harabina © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií