Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky sú nasadené na dvoch východných frontoch, do boja je pripravených viac ako 180-tisíc vojakov

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová medzitým uviedla, že na bachmutskom fronte trvá „boj o prevzatie iniciatívy“.

4.7.2023 (SITA.sk) – Rusko nasadilo na dva hlavné fronty na východe Ukrajiny viac ako 180-tisíc vojakov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj.

„Front Lyman – Kupiansk je dlhší, a preto tam nepriateľ sústreďuje svoje sily. Bolo tam rozmiestnených viac ako viac ako 120 nepriateľských jednotiek. Na bachmutskom fronte je asi 50-tisíc ruských vojakov,“ povedal Čerevatyj.

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová medzitým uviedla, že na bachmutskom fronte trvá „boj o prevzatie iniciatívy“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruské jednotky sú nasadené na dvoch východných frontoch, do boja je pripravených viac ako 180-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií