Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské sily sa presúvajú do Bachmutu, Ukrajina čelí ťažkým podmienkam

„Nepriateľ do tejto oblasti intenzívne presúva prostriedky, najmä letecké jednotky, aby zastavil ofenzívu našich vojsk,“ povedal generál Syrskyj.

17.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajina čelí na východnom fronte „ťažkým“ podmienkam a ruské sily sa presúvajú do okolia mesta Bachmut, aby sa pokúsili zastaviť protiofenzívu Kyjeva. Vyjadril sa tak veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Syrskyj, informuje spravodajský portál CNN.

Nepriateľ do tejto oblasti intenzívne presúva ďalšie sily a prostriedky, najmä letecké jednotky, aby zastavil ofenzívu našich vojsk v oblasti Bachmutu,“ povedal generál Syrskyj v pondelok podľa Vojenského mediálneho centra krajiny a dodal, že podmienky na východnom fronte sú „náročné“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Operačná situácia vo východnom sektore je naďalej zložitá. Nepriateľ zároveň začal ofenzívu v smere na Kupjansk s cieľom poraziť naše jednotky v tejto oblasti a pokračovať v ofenzíve hlboko do našich bojových formácií,“ povedal ďalej Syrskyj a dodal, že v týchto náročných podmienkach navštívil bojové brigády a stretol sa s veliteľmi jednotiek, „aby sme upravili naše plány a vyriešili problematické otázky priamo na mieste.

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v nedeľu podľa CNN uviedla, že pozície na oboch stranách na východnom fronte sa „dynamicky menia“, keďže boje sa tam „trochu vystupňovali“. „V samotnom Bachmute ostreľujeme nepriateľa a nepriateľ ostreľuje nás,“ dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily sa presúvajú do Bachmutu, Ukrajina čelí ťažkým podmienkam © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií