fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou

Hrozba pre NATO v podobe Ruska sa podľa generálneho tajomníka aliancie odrazí na novej strategickej koncepcii.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa za desaťročie stalo zo strategického partnera Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) jej kľúčovou hrozbou. V stredu na to poukázal španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorého krajina v týchto dňoch hostí samit NATO. Informuje o tom televízia CNN.

„Ak sa pozrieme späť na rok 2010, strategickú koncepciu posledného desaťročia schválili v Lisabone. Nazývala Rusko strategickým partnerom. Teraz, naopak, bude strategická koncepcia z Madridu nazývať Rusko hlavnou hrozbou pre spojencov,“ uviedol pred otváracím stretnutím samitu predseda španielskej vlády pre rádio SER.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Generálny tajomník NATO pri príchode na samit spomenul, že v roku 2010 sa na stretnutí v Lisabone zúčastnilo aj Rusko, no tentoraz to tak nebude.

Šéf aliancie si myslí, že lídri jej členských štátov budú v Madride súhlasiť, že „Rusko predstavuje priamu hrozbu pre našu bezpečnosť a to sa bude odzrkadľovať“ na novej strategickej koncepcii. „Strategická koncepcia bude odrážať aj novú realitu,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kim Čong-un sa vyhráža použitím jadrových zbraní, hrozby využíva ako zásterku pre ekonomické problémy v krajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií