fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský univerzitný rektor skončil pre údajnú spreneveru v domácom väzení, pozorovatelia hovoria o boji proti liberálnej elite

Právny zástupca Sergeja Zujeva dlhodobo tlačil na jeho prepustenie, čo zdôvodňoval klientovým zlým zdravotným stavom.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský súd v stredu rozhodol o premiestnení univerzitného rektora z väznice do domáceho väzenia. Proces, v rámci ktorého ho odsúdili za spreneveru, však pozorovatelia označujú za súčasť boja úradov proti liberálnej elite v krajine a snahy umlčať nezávislé hlasy v čase ruskej vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obvinenia zo sprenevery

Sergej Zujev, rektor Moskovskej školy sociálnych a ekonomických vied, bol za mrežami od novembra. Škola, na ktorej pôsobil, je pritom jednou z vedúcich neštátnych univerzít v Rusku.

Zujevov právnik dlhodobo tlačil na jeho prepustenie, čo zdôvodňoval klientovým zlým zdravotným stavom. Obvinenia zo sprenevery pôvodne odmietal.

Vyšetrovanie na najvyšších miestach

Ďalšieho prominentného akademika, rektora Ruskej prezidentskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy Vladimira Maua odsúdili na domáce väzenie v júni.

Obvinenia zo sprenevery voči nemu súviseli s vyšetrovaním Zujeva. Vyšetrovatelia v stredu požiadali moskovský súd o jeho prepustenie z domáceho väzenia na jeho vlastný prísľub.

Vyšetrovanie sa týkalo aj Mariny Rakovovej, bývalej námestníčky ministra školstva, ktorá spolupracovala s Mauom.

Viac k témam: Domáce väzenie, Sprenevera, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský univerzitný rektor skončil pre údajnú spreneveru v domácom väzení, pozorovatelia hovoria o boji proti liberálnej elite © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Minister Čavušoglu diskutoval s partnermi z Fínska a Švédska, Turecko vyjadrilo obavy týkajúce sa podpory kurdskej strany
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií