fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruským silám sa v Doneckej oblasti napriek delostreleckým a raketovým útokom nedarí postupovať

Ruská armáda bombardovala zhruba desiatku obcí južne a východne od Bachmutu a podnikla letecký útok neďaleko obce Striapivka.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruským silám sa podľa ukrajinskej armády v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny nedarí postupovať napriek delostreleckým a raketovým útokom na frontových líniách.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najintenzívnejšie boje na východe Ukrajiny sú vo dvoch oblastiach, a to bezprostredne západne od mesta Lysyčansk, ktoré Rusi obsadili začiatkom tohto mesiaca, a južne od Bachmutu, kde opakovanými pokusmi o prelomenie ukrajinskej obrany Rusi získali len niekoľko kilometrov. Informuje o tom portál cnn.com.

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl v piatok uviedol, že ruská armáda bombardovala zhruba desiatku obcí južne a východne od Bachmutu a podnikla letecký útok neďaleko obce Striapivka, ktorá leží východne od mesta. Tento útok „sa pre nepriateľa skončil stratami”, uviedla ukrajinská armáda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) intenzita akcií ruských síl sa zreteľne nelíši od obdobia na začiatku tohto mesiaca, počas ktorého bola oficiálne vyhlásená operačná pauza. Ruské zoskupenie síl severozápadne od mesta Sloviansk „podniká menej pozemných útokov ako počas oficiálnej operačnej prestávky“, konštatoval ISW.

Prečítajte si tiež:
Machu Picchu pre nepokoje zatvorili, poškodená je aj železničná trať k svetoznámej pamiatke

Viac k témam: Donecká ľudová republika, Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruským silám sa v Doneckej oblasti napriek delostreleckým a raketovým útokom nedarí postupovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií