Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusom sa nedarí dobyť mesto Bachmut, okupanti museli pre odpor ukrajinskej armády ustúpiť

Ukrajinská armáda dodala, že rovnaká situácia je východne od obcí Semyhirja a Kodema.

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily, ktoré sa v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny snažia pokročiť k mestu Bachmut, nedosiahli významné zisky. Uviedol to generálny štáb ukrajinskej armády v správe o vývoji vojny. Podľa jeho vyjadrenia sa ruskí vojaci pohli k Bachmutu, ale boli zatlačení naspäť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ofenzíva, ktorú nepriateľ začal v oblasti obce Berestove, bola neúspešná a ustúpil,“ uviedol generálny štáb. Informuje o tom portál cnn.com.

Ukrajinská armáda dodala, že rovnaká situácia je východne od obcí Semyhirja a Kodema. „Ukrajinskí vojaci spôsobili škody v smeroch na Kodemu a Semyhirju a donútili okupantov ustúpiť,“ konštatovala armáda.

Ruské sily sa podľa Kyjeva pokúšali o postup aj smerom k mestu Avdijivka. „Nepriateľ bombardoval Avdijivku. Snažil sa zlepšiť svoju taktickú pozíciu, ale neúspešne a so stratami ustúpil,“ poznamenal ukrajinský generálny štáb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusom sa nedarí dobyť mesto Bachmut, okupanti museli pre odpor ukrajinskej armády ustúpiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií