fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf CIA sa stretol s vedúcim ruskej zahraničnej rozviedky, o urovnaní vojny na Ukrajine ale nehovorili

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že nemôže potvrdiť, ani vyvrátiť správy o americko-ruských rokovaniach v Turecku.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.11.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) má v pondelok v Ankare stretnutie s jeho ruským náprotivkom, aby hovorili o následkoch možného nasadenia jadrovej zbrane na Ukrajine zo strany Ruska.

Viac o téme: Vojna Ukrajine

Uviedol to nemenovaný predstaviteľ rady pre národnú bezpečnosť Bieleho domu, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, lebo nemal povolenie stretnutie verejne komentovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

William Burns a šéf ruskej Služby zahraničnej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin podľa neho nebudú hovoriť o urovnaní vojny na Ukrajine. Burns by však mal hovoriť aj o väznených Američanoch v Rusku Brittney Grinerovej a Paulovi Whelanovi, o ktorých prepustenie sa v rámci výmeny väzňov usiluje Washington.

Spomenutý americký predstaviteľ povedal, že o Burnsovej ceste do Turecka informovali aj ukrajinských predstaviteľov.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v pondelok povedal, že nemôže potvrdiť, ani vyvrátiť správy o americko-ruských rokovaniach v Turecku. Dvaja tureckí predstavitelia zas uviedli, že nevedia o stretnutí medzi americkou a ruskou delegáciou.

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf CIA sa stretol s vedúcim ruskej zahraničnej rozviedky, o urovnaní vojny na Ukrajine ale nehovorili © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Námestníka ruského ministra obrany, zodpovedného za logistiku invázie na Ukrajinu, odvolali z funkcie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií