fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sjevjerodoneck je podľa starostu úplne pod okupáciou Ruska, Ukrajinci už nemôžu z mesta uniknúť

Starosta Oleksandr Strjuk varoval Ukrajincov, ktorí sú stále v meste, že už nie je možné odísť na územie kontrolované Ukrajinou.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Východoukrajinské mesto Sjevjerodoneck je pod úplnou okupáciou ruských síl. Povedal to tamojší starosta Oleksandr Strjuk. Zároveň varoval Ukrajincov, ktorí sú stále v meste, že už nie je možné odísť na územie kontrolované Ukrajinou. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské úrady v piatok nariadili vojakom, aby sa zo Sjevjerodonecka stiahli. Uviedli pritom, že utrpeli ťažké straty a z mesta zostáva len málo na obranu. Mesto v Luhanskej oblasti sa v ostatných týždňoch stalo neúprosným bojiskom.

Pád Sjevjerodonecka bude kľúčové víťazstvo pre Rusko, ktoré sa snaží dobyť celý východoukrajinský región Donbas. Proruskí separatisti majú pod kontrolou veľké časti regiónu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Sjevjerodoneck je podľa starostu úplne pod okupáciou Ruska, Ukrajinci už nemôžu z mesta uniknúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií