Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skeetarka Barteková získala bronz na ME v Larnake, tesne jej unikla olympijská miestenka do Paríža 2024

Na OH 2024 do Paríža miestenky pre svoje krajiny vystrieľali zlatá Britka Amber Hillová a strieborná Nemka Nadine Messerschmidtová.

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková získala ďalšiu medailu z vrcholného podujatia, na majstrovstvách Európy v brokových zbraniach v cyperskej Larnake si vystrieľala bronz v skeete žien. V kvalifikácii skončila skúsená rodáčka z Trenčína na druhej priečke výkonom 117 terčov, o dva presné výstrely zaostala za Nemkou Nadine Messerschmidtovou.

Vo vyraďovacej časti skončila Slovenka v 2. skupine na druhej priečke, keď z 30 výstrelov minula jediný. Spolu s Bartekovou sa do boja o medaily dostala aj stopercentná Britka Amber Hillová. Z 1. skupiny šli ďalej Talianka Diana Bacosiová (27) aj Messerschmidtová (25).

V medailovom kole ako prvá vypadla Bacosiová a Barteková už mala istotu cenného kovu, po ďalšej sérii však mala na svojom konte 27 zostrelených „holubov“ a zostávajúce dve konkurentky 28 resp. 29. Zlato napokon získala Britka Hillová, ktorá vo finále zo 40 výstrelov minula dvakrát a Nemka Messerschmidtová spolu trikrát. Zlatá Hillová aj strieborná Messerschmidtová v piatok vybojovali vpre svoje krajiny miestenku na OH 2024 do francúzskeho Paríža.

Barteková v skeete, medzi ženami aj v tímoch, získala medailu na OH 2012 v Londýne, na MS v tejto disciplíne deväť medailí (0 – 2 – 7) a na ME ďalších 16 kovov (10 – 2 – 5). Na ME v súťaži jednotlivkýň získala v piatok už ôsmy cenný kov (4 – 1 – 3)

V Larnake sa v skeete žien predstavili aj ďalšie dve Slovenky, Lucia Kopčanová a Vanessa Hocková skončili svoju púť už v kvalifikácii.

Na ME na Cypre získalo Slovensko bronz aj v súťaži miešaných tímov v trape, postarali sa o ňu Erik Varga so Zuzanou Rehák Štefečekovou.

Fotogaléria: Danka Barteková

Viac k témam: Majstrovstvá Európy
Zdroj: Webnoviny.sk – Skeetarka Barteková získala bronz na ME v Larnake, tesne jej unikla olympijská miestenka do Paríža 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií