fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sliny sa už na lepšie uchopenie loptičky v krikete nebudú môcť nikdy používať, rozhodla medzinárodná rada

Používať sliny na loptičku je zakázané už viac ako dva roky, doteraz však šlo len o dočasné opatrenie prijaté po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.9.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná kriketová rada (ICC) natrvalo zakázala používať sliny športovcov na to, aby si zlepšili uchopenie loptičky. Tento zákaz prichádza s viacerými úpravami pravidiel.

Sliny nie je možné v krikete používať už viac ako dva roky, šlo o dočasné opatrenie po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19. Po viac ako dvoch rokoch prichádza k trvalému zákazu.

“Som spokojný s tým, ako produktívne výkonný výbor pracoval, aby prijal kľúčové opatrenia. Ďakujem všetkým za cenné príspevky a návrhy,” uviedol šéf ICC Sourav Ganguly.

Uvedený definitívny zákaz používania slín vstúpi do platnosti 1. októbra. Ďalšie zmeny pravidiel týkajúce sa napríklad udeľovania trestných prebehov začnú platiť až od nasledujúcej sezóny kriketovej superligy.

Viac k témam: Kriket
Zdroj: Webnoviny.sk – Sliny sa už na lepšie uchopenie loptičky v krikete nebudú môcť nikdy používať, rozhodla medzinárodná rada © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií