fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí europoslanci odmietli Orbánove nezmyselné provokácie, ktorými vnáša napätie medzi oba štáty

Skupina ôsmich slovenských europoslancov vyzvala maďarského premiéra k rešpektu k svojim susedom a k dodržiavaniu pravidiel.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí europoslanci vydali vyhlásenie, v ktorom odmietli „nezmyselné provokácie Viktora Orbána“. Zároveň maďarského premiéra vyzvali k rešpektu k svojim susedom a k dodržiavaniu pravidiel.

Poslanci Európskeho parlamentu Ivan Štefanec, Michal Šimečka, Martin Hojsík, Michal Wiezik, Vladimír Bilčík, Peter Pollák, Eugen Jurzyca a Miriam Lexmann to uviedli v reakcii na fotografiu Viktora Orbána z futbalového štadiónu, na ktorej je maďarský premiér so šálom zobrazujúcim mapu veľkého Uhorska, v rámci ktorého siahajú maďarské hranice až k Poľsku.

Europoslanci poukazujú na to, že Európska únia (EÚ) je založená na rešpektovaní zmlúv a pravidiel, pričom elementárnym pravidlom je rešpektovanie hraníc členských štátov. Zdôrazňujú, že hranice Slovenska sú nemenné a konanie maďarského premiéra nezmyselne vnáša napätie medzi naše krajiny.

„Dnes, viac ako inokedy, potrebujeme v EÚ pokoj, vzájomný rešpekt a dobré susedské vzťahy. Zlepšiť život našim občanom môžeme len ich presadzovaním a nie zbytočným spochybňovaním platných hraníc a pravidiel,“ uviedli europoslanci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Europoslanci, Maďarský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí europoslanci odmietli Orbánove nezmyselné provokácie, ktorými vnáša napätie medzi oba štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus sa v Grécku rýchlo šíri, z obľúbených letovísk dovolenkárov hlásia tisícky nakazených
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií