fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí hasiči vyrazili na pomoc kolegom do požiarom pustošeného parku České Švýcarsko (video+foto)

Vrtuľník zatiaľ Slovensko nie je schopné poslať, pretože aktuálne zasahuje na východe Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko posiela príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) do Českej republiky na pomoc s požiarom, ktorý vypukol v národnom parku České Švýcarsko.

„V utorok som komunikoval s ministrom vnútra Českej republiky ohľadom požiaru v lokalite České Švýcarsko a prisľúbil som mu pomoc. Momentálne, v týchto chvíľach, vysielame modul pozemného hasenia a niekoľko hasičov na pomoc,” povedal minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

V súčasnosti ministerstvo vnútra nie je schopné poskytnúť Česku aj vrtuľník. „Mrzí ma v tejto chvíli, že nevieme poslať okamžite vrtuľník leteckého útvaru ministerstva vnútra, je pri zásahu na východe Slovenska. Akonáhle bude schopný preletu do Českej republiky, prisľúbil som aj túto pomoc. A v tej súvislosti som rád, že vláda minulý týždeň schválila nákup nových vrtuľníkov práve pre potreby Hasičského a záchranného zboru, aj horskej záchrannej služby na riešenie takýchto krízových situácií,” dodal Mikulec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Kolíková: Sme rodina o exekučnej amnestii iba rozpráva, ale konkrétny návrh nepredložilo

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hasiči, Lesné požiare, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hasiči vyrazili na pomoc kolegom do požiarom pustošeného parku České Švýcarsko (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií