fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Proces uznávania dokladov o vzdelaní zo zahraničia sa zjednoduší, odstráni sa jedna požiadavka

V zákone sa precizuje pojem „žiadateľ s medzinárodnou ochranou“ aj o osoby, ktorým bolo poskytnuté dočasné útočisko.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Proces uznávania dokladov o vzdelaní mimo európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania sa zjednoduší. Odstráni sa požiadavka na predkladanie takzvaného potvrdenia o akreditácii v konaní o uznaní dokladu o vzdelaní tým, že sa nebude vyžadovať v tomto konaní.

Ráta s tým novela koaličných poslancov o uznávaní dokladov o vzdelaní a uznávaní odborných kvalifikácií, ktorú v stredu podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

V zákone sa precizuje pojem „žiadateľ s medzinárodnou ochranou“ aj o osoby, ktorým bolo poskytnuté dočasné útočisko tak, aby bolo nepochybné, že odídenec môže požiadať o overenie dosiahnutého vzdelania, ak nemôže predložiť doklad o vzdelaní potvrdzujúci, že absolvoval vzdelávanie v štáte pôvodu.

Viac k témam: Doklady, uznávanie dokladov
Zdroj: Webnoviny.sk – Proces uznávania dokladov o vzdelaní zo zahraničia sa zjednoduší, odstráni sa jedna požiadavka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií