fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí hokejisti pôsobiaci v Rusku môžu reprezentovať, nebudeme ako Švédi či Fíni

Slovenský zväz ľadového hokeja sa bude opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) po štvrtkovom rokovaní výkonného výboru zaujal stanovisko v otázke reprezentovania hráčov, ktorí v čase vojny na Ukrajine pôsobia v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) tvorenej prevažne klubmi agresorskej krajiny – Ruska.

Medzinárodné dohody

Strešný orgán slovenského hokeja nenasledoval príklad Švédov či Fínov, ktorí už v máji rozhodli, že legionári pôsobiaci v Rusku nebudú môcť v tejto sezóne 2022/2023 reprezentovať.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Výkonný výbor SZĽH aj Slovenský zväz ľadového hokeja budú vždy rešpektovať medzinárodné dohody a platné zákony SR. Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony,” uvádza SZĽH v stanovisku.

Olympijská charta

Ďalej tvrdí, že sa bude opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania.

„Útoky a nevraživosť voči športovcom sú neakceptovateľné rovnako, ako je neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt. Z tohoto dôvodu budeme aj naďalej vyberať hráčov do reprezentácie podľa ich aktuálnej formy a nie ligy, v ktorej pôsobia,“ dodal SZĽH.

Na súpiskách tímov KHL momentálne figuruje sedem slovenských hokejistov: Michal Krištof (Admiral Vladivostok), Christián Jaroš (Avangard Omsk), Samuel Buček (Neftechimik Nižnekamsk), Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Patrik Rybár (Spartak Moskva), Adam Húska (Torpedo Nižnij Novgorod).

Prečítajte si tiež:
Granlund chce v zápase proti Kanade zažiť opäť majstrovský pocit zo Slovenska, MS sú vo Fínsku veľkou udalosťou

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti pôsobiaci v Rusku môžu reprezentovať, nebudeme ako Švédi či Fíni © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií