fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česká vláda poslala pre vojnu na Ukrajine NHL list, ruskí hojekisti nie sú v Prahe vítaní

Tento krok uvítala i česká hokejová legenda Dominik Hašek.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vojna na Ukrajine spôsobila niekoľko ďalších vrások plánovanému návratu zámorskej hokejovej NHL do Európy. Česká metropola Praha na budúci mesiac privíta otváracie duely nového ročníka 2022/2023 medzi mužstvami Nashville Predators a San Jose Sharks, čo budú prvé stretnutia NHL mimo Severnej Ameriky od začiatku pandémie koronavírusu.

České ministerstvo zahraničných vecí však obom spomenutým klubom oznámilo, že z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu nebudú v Prahe vítaní žiadni ruskí hokejisti. Podľa agentúry AP to nemusí znamenať úplný zákaz vstupu ruských hráčov na české územie, no vnieslo to neistotu do projektu zápasov v Európe, na ktorý je zámorská profiliga hrdá.

Ruskí hráči bez víz

Nashville a San Jose nastúpia v pražskej O2 Aréne v zápasoch základnej časti v dňoch 7. a 8. októbra. Na súpiskách oboch tímov však nefiguruje veľa Rusov. Za Nashville hráva útočník Jakov Trenin a San Jose má Alexandra Barabanova spolu s Jevgenijom Svečnikovom, ktorý je v tréningovom kempe na základe dohody o skúške.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Môžeme potvrdiť, že české ministerstvo zahraničných vecí poslalo list NHL, aby upozornilo, že v tejto chvíli by Česká republika ani iný štát v schengenskej zóne nemal udeľovať víza ruským hráčom pre vstup na naše územie,“ uviedol vo vyhlásení námestník ministra zahraničných vecí Martin Smolek.

Prečítajte si tiež:
Pánik v turbulentnej sezóne pomohol Chicagu Wolves získať Calderov pohár a jeho spoluhráč nešetril chválou (video)

Žiadna propagácia ruskej agresie

Zástupca komisára NHL Bill Daly vo štvrtok pre agentúru AP povedal, že nemá „žiadne starosti“ o hráčov, ktorí majú cestovať do Prahy. Dodal, že hráči majú príslušné víza. Daly ani ministerstvo nepovedali, či profiliga na list odpovedala. České ministerstvo uviedlo, že zákaz ruských športovcov na športových podujatiach v krajinách Európskej únie odporučili aj ministri športu EÚ.

„Je to veľmi dôležité pre podporu nášho ukrajinského spojenca a bezpečnosť našich občanov. Áno, nechceme tu žiadnu propagáciu ruskej agresie. V prvom rade chránime svoje životy a životy našich spojencov,“ uvítal krok ministerstva legendárny český hokejový brankár Dominik Hašek, ktorý od začiatku ostro vystupuje proti ruskej vojenskej agresii.

Viac k témam: NHL, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká vláda poslala pre vojnu na Ukrajine NHL list, ruskí hojekisti nie sú v Prahe vítaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií