fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko má novú prezidentku: Neprišla som vládnuť, prišla som slúžiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko má novú prezidentku. Po dnešnej inaugurácii je Zuzana Čaputová oficiálnou hlavou štátu. Po milom príhovore podávala ľuďom ruky.

 

Inaugurácia sa oficiálne začala o 11:45 v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave a zúčastnilo sa na nej 400 hostí. Medzi nimi boli aj neúspešní kandidáti na prezidenta a rodina Zuzany Čaputovej. Naša nová prezidentka vošla do sály za piesne Aká si mi krásna. Na sebe mala oblečené pastelovomodré šaty, ktoré ušil ich návrhár Boris Hanečka. Pás na rukáve má podľa protokolistky Kataríny Dikovej Strýčkovej symbolizovať rieku Dunaj.

„Ponúkam odbornosť, ponúkam cit a zdravý aktivistický záujem. Ponúkam teda rozum, srdce a ruky. Zložením ústavného sľubu preberám všetky záväzky a povinnosti verejnej služby. Neprišla som vládnuť, prišla som slúžiť občanom, obyvateľom, Slovensku,“ povedala vo svojom prejave Zuzana Čaputová.

Slovensko
Zdroj: youtube

Cesta k najlepšiemu možnému Slovensku však nevedie cez žiadne príjemné skratky. To je vždy potrebné si úprimne povedať, aj v takejto chvíli. Ak sa k nemu chceme dostať, musíme celú trasu absolvovať poctivo, krok za krokom, ako občania, obyvatelia a spoločenstvo. Veľmi si želám, aby to bola naša spoločná cesta,“ hovorila ďalej nová prezidentka.

Prečítajte si tiež:
Muž zaplatil za svoju hlúposť životom: Zabil ho vlastný iPhone

Danko zmätkoval a Fico neprišiel

Všetko prebiehalo hladko, avšak Andrej Danko spôsobil, že Slovensko na 7 minút nemalo prezidenta. Andrej Kiska o 12:00 svoju funkciu ukončil. Presne v tom istom čase mala Zuzana Čaputová zložiť svoj sľub. Namiesto jej sľubu sme však počúvali príhovor Andreja Danka. Podľa protokolistov televízie Markíza však Danko vôbec nemal mať prejav. Čo sa týka Róberta Fica, ten na inauguráciu neprišiel. Podľa portálu Aktuality.sk sa na nej nezúčastnil kvôli dlhodobo plánovanej súkromnej udalosti mimo Bratislavy. Aktuality.sk informovali, že ide o svadbu.

Po celej slávnosti vyšla Zuzana Čaputová pred budovu Slovenského národného divadla, kde ju vítal potlesk ľudí. Zaujímavosťou je, že prezidentka podávala ruku takmer každému, kto jej ju z prítomných ľudí ponúkol. Následne jej kroky putovali do Katedrály sv. Martina, kde sa konala bohoslužba, ktorú viedol Stanislav Zvolenský, arcibiskup a predseda katolíckej Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Zdroj: aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií