fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojenca exprezidenta USA Trumpa uznali vinným z pohŕdania Kongresom, Bannon svoj trest ešte nepozná

Dvanásťčlenná porota rozhodla, že 68-ročný niekdajší stratég Bieleho domu je vinný v dvoch bodoch obžaloby.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Stevea Bannona, dlhoročného spojenca bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, v piatok uznali vinným z pohŕdania Kongresom v súvislosti s vyšetrovaním nepokojov v Kapitole Spojených štátov zo 6. januára 2021.

Dvanásťčlenná porota rozhodla, že 68-ročný niekdajší stratég Bieleho domu je vinný v dvoch bodoch obžaloby, a to za odmietnutie dostaviť sa na výpoveď a odmietnutie poskytnúť dokumenty v reakcii na predvolanie výboru Snemovne reprezentantov, ktorý vedie vyšetrovanie.

Trest federálny súd oznámi 21. októbra. Bannon čelí maximálne dvom rokom väzenia vo federálnom väzení, najnižší trest za každé obvinenie je odňatie slobody na 30 dní.

Viac k témam: Násilnosti v Kapitole
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojenca exprezidenta USA Trumpa uznali vinným z pohŕdania Kongresom, Bannon svoj trest ešte nepozná © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií