fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štátny tajomník MIRRI Velič bude kandidovať na predsedu BSK, zmeny chce spraviť v štyroch oblastiach (video)

Bratislavská župa je podľa neho jedna z najefektívnejších, napriek tomu má problémy.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) Dušan Velič ohlásil svoju kandidatúru na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), s podporou strán Za ľudí, Kresťanskodemokratického hnutia a hnutia Sme rodina.

Na tlačovej besede uviedol kľúčové oblasti, v ktorých vidí v súčasnosti problémy BSK, ako aj ich riešenia. Ide o oblasti dopravy, zdravotníctva, školstva a životného prostredia.

„Ako štátny tajomník na ministerstve som pracoval so sekciami, ktoré riadia regionálny rozvoj, pripravujú stratégiu regionálneho rozvoja. Bratislavská župa je jedna z najefektívnejších, napriek tomu má problémy. Naša kampaň je založená na štyroch témach. Aby kraj bol prepojený, vzdelaný, zelený a zdravý,” uviedol Velič.

Zodpovedný postoj s víziou

Kraju podľa Veliča chýba vízia a proaktívny postoj riešenia problémov.

„V súčasnosti chýba dať veciam víziu, nielen na štyri roky, ale aj ďalej, ísť za vecami systematicky. Mám pocit, že je to údržbársky postoj a my taký nechceme. My chceme zodpovedný postoj s víziou,” povedal Velič. Jednou z vízií má byť aj zlepšenie železničnej dopravy v kraji a snaha dostať isté kompetencie na riadenie regionálnych vlakov.

Prečítajte si tiež:
Muž vyskočil z okna bratislavskej ubytovne, privolaný lekár mu už nedokázal pomôcť

„Ak máme regionálne autobusy, tak musíme mať aj regionálne vlaky. My potrebujeme doviesť vlaky do centra Bratislavy, na Filiálku na Trnavskom mýte,” uviedol Velič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Služobné byty ako priorita

Problém s učiteľmi a zamestnancami v zdravotníctve by chcel Dušan Velič okrem iného riešiť aj rôznymi formami benefitov.

„V bratislavskom kraji je nedostatok učiteľov. Potrebujeme vytvárať benefity. Benefity, ktoré vie župa vytvárať bez toho, aby nemusela navyšovať svoj rozpočet. Ale zásadný benefit sú služobné byty. Služobné byty sú určite prioritou. BSK má aj obrovské problémy so zdravotníkmi, so sestrami. Môžeme ísť len do benefitov, lebo do platov ako župa vieme vstupovať veľmi obmedzene. Skúsme spájať zdravotné zariadenie so sociálnymi zariadeniami a budovať integrované zariadenia,” uviedol kandidát na predsedu BSK.

Posledná šanca na záchranu Žitného ostrova

V otázke životného prostredia je podľa Veliča najväčším problémom úbytok pitnej vody, exhaláty z automobilov alebo skládka v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.

Prečítajte si tiež:
Poslanci odsúdili ruskú agresiu a vyzvali na rešpektovanie územnej celistvosti Ukrajiny

„Je to vec, ktorá nepočká. Som presvedčený, že ten župan, ktorý nastúpi, bude ten posledný, ktorý bude mať šancu zachrániť Žitný ostrov. Po ňom už bude neskoro,” dodal Velič.

Viac k témam: Kandidát, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátny tajomník MIRRI Velič bude kandidovať na predsedu BSK, zmeny chce spraviť v štyroch oblastiach (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií