fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci odsúdili ruskú agresiu a vyzvali na rešpektovanie územnej celistvosti Ukrajiny

Parlament pozastavil činnosť skupín priateľstva s Ruskom a Bieloruskom.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Národná rada SR prijala uznesenie, ktorým odsudzuje činy Ruskej federácie, prezidenta a hlavného veliteľa ozbrojených síl Ruskej federácie Vladimíra Putina, ozbrojených síl Ruskej federácie a jej veliteľov voči zvrchovanému a demokratickému štátu Ukrajina, ako akt bezdôvodnej vojenskej agresie vrátane zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov. Za prijatie uznesenia hlasovalo 98 poslancov zo 124 prítomných.

V dokumente sa hovorí, že slovenský parlament vyzýva Rusko k okamžitému zastaveniu bojov, stiahnutiu všetkých ozbrojených síl z územia Ukrajiny a rešpektovaniu jej územnej celistvosti v medzinárodne uznaných hraniciach.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovenský parlament v uznesení podporuje a oceňuje vyjadrenia a činy predstaviteľov organizácií ruského verejného a spoločenského života, mimovládnych organizácií a jednotlivcov odsudzujúce vojenskú agresiu Ruska a vyzýva štátne orgány Ruska vrátane prezidenta Putina, aby zastavili represiu voči týmto osobám a rešpektovali ľudské práva a slobody.

Národná rada SR na návrh vládnych poslancov doplnila do uznesenia text, že sa pozastavuje činnosť Skupiny priateľstva s Ruskou federáciou a Skupiny priateľstva s Bieloruskou republikou v rámci Slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie, a to až do skončenia vojenskej prítomnosti Ruskej federácie na území Ukrajiny.

Prečítajte si tiež:
Eurovýbory krajín V4 sa zhodli na nutnosti jednotného postupu Únie voči Rusku, na jednej otázke však nie

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Odsúdenie, Ozbrojené sily SR, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci odsúdili ruskú agresiu a vyzvali na rešpektovanie územnej celistvosti Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií