fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudcovská rada bratislavského krajského súdu vyzýva Mazáka na zdržanlivosť, jeho výroky o sudcoch považuje za nevhodné

Výroky Jána Mazáka na adresu niektorých sudcov môžu ohroziť sudcovskú legitimitu sudcov pôsobiacich v riadiacich, samosprávnych orgánoch súdnictva alebo v Súdnej rade SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Výroky predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka na adresu niektorých sudcov môžu ohroziť sudcovskú legitimitu sudcov pôsobiacich v riadiacich, samosprávnych orgánoch súdnictva alebo v Súdnej rade SR. Ako informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, uzniesla sa na tom Sudcovská rada pri Krajskom súde v Bratislave.

Výroky sa konkrétne týkali sudcov Borisa Tótha, Marcely Kosovej a Dany Jelinkovej Dudzíkovej, pričom rada ich vyhodnotila ako nevhodné, neodborné, zavádzajúce a znevažujúce.

„Názorové rozpory je možné riešiť len v rovine odbornej diskusie s vylúčením znevažovania oponentov v mediálnom priestore,” skonštatovala sudcovská rada a predsedu Súdnej rady SR vyzvala na nevyhnutnú zdržanlivosť vo vyjadreniach o veciach týkajúcich sa konania a osobnosti sudcu, ktoré jednoznačne neprispievajú k zvýšeniu dôveryhodnosti justície.

Mazák v rozhovore pre denník Sme v marci tohto roku reagoval na výzvu niektorých sudcov, aby sa vzdal funkcie šéfa súdnej rady. „Ozvali sa ľudia, ktorým prekáža, že súdna rada začína fungovať a že začína byť rešpektovaným ústavným orgánom,” vyhlásil. Zároveň doplnil, že výzvu na jeho odstúpenie sprevádzali urážky, nepravdy a nekompetentné vyjadrenia.

Prečítajte si tiež:
Je to obyčajné fašistické svinstvo, reaguje Fico na Parovu väzbu (video)

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudcovská rada bratislavského krajského súdu vyzýva Mazáka na zdržanlivosť, jeho výroky o sudcoch považuje za nevhodné © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií