fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sulík zvoláva mimoriadnu republikovú radu. Odíde SaS z vládnej koalície?

Richard Sulík nechce prijať žiadne zbrklé rozhodnutia, ale zároveň si nevie predstaviť len tak vrátiť sa späť na koaličnú radu a tváriť sa, že sa nič nestalo.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík zvoláva na 6. júla mimoriadnu a rozšírenú republikovú radu s cieľom rozhodnúť o postoji strany SaS v súčasnej koaličnej kríze.

„Nechcem prijať žiadne zbrklé rozhodnutia, ale zároveň si nevieme predstaviť len tak vrátiť sa späť na koaličnú radu a tváriť sa, že sa nič nestalo. Preto som poveril generálneho manažéra strany SaS, aby na 6. júla zvolal mimoriadnu a rozšírenú republikovú radu, rozšírenú o poslancov a ministrov. Tam si spolu sadneme a poradíme a prijme ďalšie rozhodnutie, či postup, alebo naše podmienky,” povedal minister na tlačovej besede.

Sulík spomenul aj nedávne schválenie prorodinného balíka v parlamente, ako aj obvinenia o dohodách SaS počas hlasovania. „Udialo sa mnoho vecí, boli sme svedkami hrubého porušenia legislatívneho procesu, takisto opakovaného porušenia koaličnej zmluvy. Boli sme aj terčami rôznych útokov, rôznych klamstiev, jednoducho nemá zmysel sa tváriť, že problémy v koalícií nie sú. Myslím si, že situácia v koalícii je vážna, najmä po udalostiach z posledných týždňov,” dodal.

Prečítajte si tiež:
Záujem o stavebné sporenie prudko rastie. Nové zmluvy pribúdajú dvojciferným tempom

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík zvoláva mimoriadnu republikovú radu. Odíde SaS z vládnej koalície? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií