Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetové novinky v oblasti bezpečnostnej techniky na Security Bratislava 2022

Už 22. ročník veľtrhu otvoril dnes (v pondelok 12. 9. 2022) slávnostne minister vnútra SR Roman Mikulec v Kongresovom centre hotela SOREA Regia v Bratislave.

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Antidronový detekčný systém určený pre zásahy Policajného zboru, zvukový monitoring v mestách a obciach, či nový teplotný monitoring objektov v oblasti protipožiarnej bezpečnosti, to je len časť európskych a svetových noviniek, ktoré je možné vidieť na tohtoročnom medzinárodnom veľtrhu zabezpečovacej, požiarnej techniky a informačnej bezpečnosti SECURITY BRATISLAVA 2022. Už 22. ročník veľtrhu otvoril dnes (v pondelok 12. 9. 2022) slávnostne minister vnútra SR Roman Mikulec v Kongresovom centre hotela SOREA Regia v Bratislave. Súčasťou podujatia je Medzinárodné sympózium Akadémie PZ, ktoré je tento rok venované prezentácii vedecko-výskumnej činnosti akadémie, s dôrazom na možnosti aplikovania výsledkov vedeckej práce v praxi.

Medzinárodný veľtrh zabezpečovacej, požiarnej techniky a informačnej bezpečnosti Security Bratislava sa koná po dlhšej prestávke spôsobenej pandémiou. Tohtoročné podujatie 2022 možno označiť ako trojdňový medzinárodný seminár, ktorý je okrem odbornej verejnosti venovaný aj jednotlivým zložkám ministerstva vnútra. 12. september je venovaný polícii, 13. september otázkam IT bezpečnosti a 14. september hasičskému záchrannému zboru a horským záchranárom.

„Na to, aby sme dokázali zabezpečiť v našom štáte bezpečnosť a občanom adekvátnu ochranu ich života, zdravia a majetku, naše záchranné zložky ani polícia nemôžu zaostávať v používaní technológií. Snažíme sa modernizovať svoje vybavenie. V dnešnej dobe viac ako inokedy čelíme rôznym druhom kybernetických útokov, elektronickým formám vydierania, hoaxom, páchatelia trestných činov vymýšľajú stále nové a nové spôsoby podvodov. V bezpečnostnej oblasti potrebujeme neustále držať krok s dobou,“ povedal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

Podujatie ponúkne širokej odbornej verejnosti niekoľko európskych a svetových noviniek. Predstaví sa tu celkom 18 firiem, ktoré prinesú novo vyvinuté bezpečnostné systémy, zariadenia a záchranársku techniku ako napr.: forenzná videoanalýza na báze neurónových sietí; antidronový detekčný systém určený pre zásahy PZ; zvukový monitoring – nový prvok v oblasti bezpečnosti miest a obcí (svetová premiéra); európska premiéra nového typu policajného radaru; hasiaci systém na hasenie elektromobilov; teplotný monitoring objektov – nový prvok v oblasti protipožiarnej bezpečnosti (svetová premiéra).

Akcia bola založená ministerstvom vnútra v roku 1992 a spoluorganizátorom je Akadémia Policajného zboru v Bratislave, ktorá ako neoddeliteľnú súčasť podujatia organizuje pravidelne Medzinárodné sympózium. Tohtoročný 15.ročník je venovaný prezentácii vedecko-výskumnej činnosti akadémie, s dôrazom na možnosti aplikovania výsledkov vedeckej práce v praxi. Program sympózia bude doplnený vystúpeniami zahraničných lektorov. Sprievodnými programami Security Bratislava sú semináre Požiarna bezpečnosť a Informačná bezpečnosť – Cyber Security 2022.

Veľtrh je otvorený pre širšiu odbornú verejnosť v dňoch 12. – 14. septembra 2022 a bude ho možné navštíviť bez ďalšej registrácie.

Viac info nájdete na: https://securitybratislava.sk/

Informačný servis

Viac k témam: Bezpečnosť, bezpečnostná technika, Security Bratislava, Veľtrh
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetové novinky v oblasti bezpečnostnej techniky na Security Bratislava 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií