Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič očakáva, že SaS potopí vládu a apeloval aj na voličov

Igor Matovič vyzval každého poslanca za SaS, ktorému záleží na Slovensku, aby si pri hlasovaniach v rámci nasledovnej schôdze uvedomili, na ktorej strane dejín chcú v budúcnosti stáť.

13.9.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič očakáva, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) na najbližšej schôdzi parlamentu potopí vládu a vďaka jej konaniu sa opäť vráti k moci mafia.

Výzva poslancom SaS

Povedal to v utorok na mimoriadnej schôdzi parlamentu, na ktorej sa poslanci za opozičný Smer-SD snažia odvolať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO).

„Áno, čestne priznávam, že zajtra (v stredu, pozn. SITA) sa zrejme stane tá schôdza, že náš koaličný partner dokoná to zlo a pomôže mafii k moci. Ja si fakt myslím, že keď toto SaS dokoná, tak vy, mafiáni, vyhráte voľby,“ adresoval Smeru-SD.

Matovič zároveň v parlamente vyzval každého poslanca za SaS, ktorému záleží na Slovensku, aby si pri hlasovaniach v rámci nasledovnej schôdze uvedomili, na ktorej strane dejín chcú v budúcnosti stáť.

Ťažký hriech voči Slovensku

Šéf OĽaNO podľa svojich slov verí, že v SaS sa nájdu aspoň jeden, dvaja, traja čestní ľudia, ktorí povedia, že pod toto konanie sa nepodpíšu a uvedomia si, že aj predošlé dve povalenia vlády k ničomu dobrému neviedli.

„Dnes nahrávať tejto mafii, ktorá tu káže o morálke, je ťažký hriech voči Slovensku a verejnému záujmu. Keď sa oni spiknú s fašistami z Republiky, so Smerom-SD a Hlasom, tak iné východisko nebude ako predčasné voľby a v tých mafia s fašistami vyhrá,“ povedal Matovič a dodal, že to bude katastrofa, o akej sa Slovensku ani nesnívalo.

Na záver apeloval na voličov, aby vytvorili verejný tlak na SaS, aby sa správali tak, ako pred pár dňami sľúbili, teda že sa budú správať ako konštruktívna opozícia. Predseda SaS Richard Sulík sa v utorok na tlačovej konferencii svojej strany nechcel vyjadriť k tomu, ako sa zachovajú pri hlasovaní v parlamente.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič očakáva, že SaS potopí vládu a apeloval aj na voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií