Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tadžik, ktorý na letisku v Moldavsku zastrelil dvoch ľudí, zomrel v nemocnici

Ašurov spustil paľbu po tom, ako mu zamietli vstup do krajiny.

4.7.2023 (SITA.sk) – Občan Tadžikistanu, ktorý minulý týždeň na letisku v moldavskej metropole Kišiňov zastrelil príslušníka pohraničnej stráže a bezpečnostného úradníka letiska, zomrel v pondelok na následky zranení, ktoré utrpel, keď sa ho policajti snažili zadržať.

Útočníka, ktorého prokurátori v Tadžikistane identifikovali ako 43-ročného Rustama Ašurova, hospitalizovali v piatok, krátko po streľbe na medzinárodnom letisku v Kišiňove. Ašurov spustil paľbu po tom, ako mu zamietli vstup do krajiny.

Generálna prokuratúra v Tadžikistane po piatkovom útoku uviedla, že po Ašurovovi pátrali v jeho domovskej krajine v súvislosti s údajným únosom viceprezidenta banky v hlavnom meste Dušanbe, ktorý sa udial 23. júna.

Prokuratúra uviedla, že Ašurov po začatí trestného vyšetrovania utiekol cez Turecko do Moldavska „s cieľom ukryť sa v krajinách Európskej únie“.

Viac k témam: streľba na letisku, Vstup do krajiny
Zdroj: SITA.sk – Tadžik, ktorý na letisku v Moldavsku zastrelil dvoch ľudí, zomrel v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií