fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takmer polovica opýtaných si myslí, že by Sloboda a Solidarita mala odísť z koalície. Ktorí voliči si to želajú najviac?

Za zotrvanie SaS vo vládnej koalícii boli najčastejšie voliči Kresťanskodemokratického hnutia.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Prieskum agentúry AKO pre televíziu Joj ukázal, že 49,3 percenta opýtaných je za to, aby strana Sloboda a Solidarita (SaS) určite odišla z koalície.

Prieskum agentúra uskutočnila v dňoch 15. až 18. augusta a 1 000 ľudí sa pýtali otázku: “Ak sa vo vládnej koalícii nič nezmení, mala či nemala by strana SaS odísť zo súčasnej vlády – vládnej koalície?“

Mladí ľudia sú proti odchodu

To, že by liberáli určite nemali odísť z vládnej koalície deklarovalo 28,4 percenta respondentov a nevedelo alebo nechcelo odpovedať 22,3 percenta opýtaných.

Za odchod liberálov z vládnej koalície boli najčastejšie ľudia vo vekovej skupine 50 až 65 rokov (54 percent), naopak, proti odchodu liberálov z vládnej koalície boli najčastejšie mladí ľudia do 33 rokov veku (38 percent).

Podľa prieskumu za odchod SaS boli najčastejšie ľudia zo Žilinského kraja (54 percent), najmenej z Prešovského kraja (43 percent) a Bratislavského kraja (45 percent).

Voliči opozičných strán dominujú

Najčastejšie boli za odchod SaS z vládnej koalície voliči strany Republika (78 percent), nasledujú voliči Slovenskej národnej strany (76 percent) a zhodne Hlas-SD a Smer-SD 72 percent.

Prečítajte si tiež:
Pri stanici v Nových Zámkoch vykopali odistenú 220-kilogramovú bombu (foto)

Za zotrvanie SaS vo vládnej koalícii boli najčastejšie voliči Kresťanskodemokratického hnutia (55 percent), nasledujú voliči SaS (52 percent) a voliči Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (51 percent).

Viac k témam: Koaličná kríza, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer polovica opýtaných si myslí, že by Sloboda a Solidarita mala odísť z koalície. Ktorí voliči si to želajú najviac? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií