fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri stanici v Nových Zámkoch vykopali odistenú 220-kilogramovú bombu (foto)

Evakuovaných bolo niekoľko firiem a rodinných domov v okolí asi 500 metrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Počas výkopových prác v blízkosti železničnej stanice v Nových Zámkoch vykopali vo štvrtok napoludnie asi 220-kilogramovú bombu.

Policajní pyrotechnici po príchode na miesto uviedli, že bomba je odistená a preto je potrebné evakuovať okolie. Ako informovala nitrianska polícia na sociálnej sieti, evakuovaných bolo niekoľko firiem a rodinných domov v okolí asi 500 metrov.

Na miesto prišli aj experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu z Bratislavy. Pyrotechnikom sa asi po dvoch hodinách podarilo demontovať zápalku bomby, čím sa stala nefunkčnou a podľa ich vyjadrení bezpečnou. Nález bude prevezený a uložený na bezpečné miesto.

Viac k témam: Bomba
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri stanici v Nových Zámkoch vykopali odistenú 220-kilogramovú bombu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií