fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Talianska vláda premiéra Draghiho pokračuje ďalej, Conteho Hnutie piatich hviezd nateraz zostáva v koalícii

Predseda vlády viac ako hodinu rokoval s bývalým premiérom Giuseppem Contem, ktorý je lídrom populistického Hnutia piatich hviezd.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda talianskeho premiéra Maria Draghiho v stredu odvrátila hrozbu predčasných volieb, keď jeden z kľúčových partnerov naznačil, že pre túto chvíľu zostane v koalícii.

Draghi viac ako hodinu rokoval s bývalým premiérom Giuseppem Contem, ktorý je lídrom populistického Hnutia piatich hviezd. Premiér sa pritom verejne vyjadril, že bez podpory tohto hnutia jeho vláda nebude môcť pokračovať.

Conte po stretnutí oznámil, že Draghimu odovzdal dokument v mene hnutia s ich požiadavkami a premiér si vzal čas na jeho preskúmanie. Draghi sa zatiaľ k rokovaniam nevyjadril.

Talianske médiá pritom očakávajú, že dvojicu čakajú ďalšie rokovania.

Viac k témam: pád vlády, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianska vláda premiéra Draghiho pokračuje ďalej, Conteho Hnutie piatich hviezd nateraz zostáva v koalícii © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií