fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tanker v Čiernom mori je ekologickou časovanou bombou, zasiahli ho ruské rakety

Podľa operačného veliteľstva Juh ruské jednotky vystrelili dve rakety, pričom jedna zasiahla spomenutú loď pod moldavskou vlajkou.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily vypálili rakety na tanker, ktorý už mesiace pláva bez posádky v Čiernom mori. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinskú armádu.

Podľa operačného veliteľstva Juh ruské jednotky vystrelili dve rakety, pričom jedna zasiahla spomenutú loď pod moldavskou vlajkou. Tá bola po prvý raz zasiahnutá už na začiatku vojny vo vodách neďaleko Odesy. Odvtedy sa plaví bez posádky so zvyškami nafty na palube.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V čase prvého zásahu loď prevážala viac ako 500 ton motorovej nafty. Pre blokádu námorných trás tanker už štyri mesiace unáša more bez posádky,“ uviedlo veliteľstvo, pričom plavidlo označilo za „ekologickú časovanú bombu“.

Nie je známe, či sa loď po najnovšom ruskom útoku potopila. Podľa ukrajinskej armády sa druhá raketa sama zničila počas preletu nad morom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Čierne more, rusko-ukrajinský konflikt, Tanker, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tanker v Čiernom mori je ekologickou časovanou bombou, zasiahli ho ruské rakety © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Francúzski poslanci bojujú za práva žien, chcú zakotviť v ústave právo na interrupciu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií