Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tenistky už nebudú musieť na Wimbledone nosiť spodnú bielizeň bielej farby, rozhodol All England Club

All England Club poľavil zo svojho striktného pravidla o tom, že všetci účastníci podujatia musia mať čisto biely odev.

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Organizátori grandslamového tenisového turnaja v londýnskom Wimbledone už nebudú od hráčok vyžadovať, aby nosili spodnú bielizeň bielej farby, ako to bolo ešte na tohtoročnej edícii.

All England Club vo štvrtok poľavil zo svojho striktného pravidla o tom, že všetci účastníci podujatia musia mať čisto biely odev. Ženám a dievčatám umožní obliecť si aj tmavšiu spodnú bielizeň, aby sa cítili pohodlnejšie napríklad počas menštruácie.

Ostatné zostáva po starom

„Rozhodli sme upraviť pravidlá po diskusiách s WTA, výrobcami oblečenia a zdravotníkmi o tom, ako najlepšie podporiť súťažiace ženy a dievčatá. Tie odteraz môžu nosiť spodnú bielizeň stredne tmavej farby tak, aby nebola dlhšia ako sukňa alebo šortky,“ uviedli organizátori Wimbledonu vo svojom stanovisku.

Dodali, že ostatné pravidlá sa nemenia a tenisti aj tenistky musia na podujatí nosiť „vhodný tenisový odev, ktorý je takmer celý biely“.

Môžu sa sústrediť na svoj výkon

„Zaviazali sme sa podporovať hráčov a vypočuť si ich názory, aby mohli podávať čo najlepšie výkony. Dúfame, že táto zmena pravidiel pomôže hráčkam sústrediť sa iba na svoj výkon a zabrániť tomu, aby pociťovali úzkosť,“ vyhlásila Sally Boltonová, výkonná riaditeľka All England Clubu.

Ten zarobil počas tohtoročného Wimbledonu 47,1 milióna libier, čo je druhý najvyšší zisk v histórii po roku 2019.

Viac k témam: Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenistky už nebudú musieť na Wimbledone nosiť spodnú bielizeň bielej farby, rozhodol All England Club © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií