Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okúpte sa v termálnej vode zdarma! Dá sa to v týchto slovenských prameňoch

Termálna voda s liečivými účinkami nemusí byť vždy spoplatnená. Na Slovensku sa totiž nachádzajú aj termálne pramene, v ktorých sa možno okúpať úplne zdarma. Kam sa treba vybrať?

Termálny prameň pri Chorvátskom Grobe

Tento prameň sa nachádza medzi obcami Chorvátsky Grob a Čierna Voda, je obľúbený medzi domácimi aj medzi cudzincami. Ľudia sem chodia celoročne a teplota vody je okolo 50 stupňov.

Zdroj: Dromedar

Travertínové jazierko pri Rojkove

V nádhernom prostredí neďaleko liptovskej obce Rojkov sa nachádza Zlá voda.V roku 1971 bola vyhlásená za prírodnú pamiatku, pretože v skutočnosti je to vzácny travertínový útvar na povrchu s kráterom.Voda v jazere pôsobí blahodarne na kĺby a kožné choroby.

Zdroj Dromedar

Prírodné kúpalisko pri obci Kalameny

Na Dolnom Liptove, neďaleko Veľkého Choča, leží obec Lúčky. Je známa tým, že má nádherné travertíny, jeden z najkrajších vodopádov a viacero teplých prameňov liečivo pôsobí na ženské ochorenia. Vo vedľajšej obci Kalameny nájdeme termálny prameň s teplotou okolo 33 stupňov. Môžete sa v ňom vykúpať po celý rok bezplatne.

Zdroj: Dromedar

Prírodný kráter v Liptovskom Jáne

Liptovský Ján je dedina, ktorá leží v nízkotatranskom horstve a veľmi navštevovaná. V obci sa nachádza 17 kaštieľov, zemianske kúrie a termálne pramene s liečivou vodou, ktorá má dobrý vplyv na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, pomáha k dobrému spánku a zrelaxuje celé telo.V prírodnom kráteri, ktorý ľudia nazývajú aj Kaďa, je teplota vody okolo 20 stupňov,

Zdroj: Dromedar

Prírodný kráter vo Vyšných Ružbachoch

Vo Vyšných Ružbachoch sa nachádzajú minerálne pramene, ktoré majú blahodarné účinky na viacero ochorení. Na travertínovej kope sa nachádza jazierko s názvom Kráter a od roku 1967 je chránený ako prírodný výtvor. Má priemer 20 metrov a hĺbku 3 metre. Voda má teplotu 24 stupňov a v zime nezamrzne. Kúpanie v Kráteri je zakázané, no aj napriek tomu je to obľúbené miesto obyvateľov a turistov.

Zdroj: Dromedar

 

 

Foto:https://dromedar.zoznam.sk/cl/100074/1730235/Termal-zdarma–5-slovenskych-pramenov–v-ktorych-sa-da-kupat

Zdroj:https://dromedar.zoznam.sk/cl/100074/1730235/Termal-zdarma–5-slovenskych-pramenov–v-ktorych-sa-da-kupat

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií