fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Terorista Salah Abdeslam, odsúdený za útoky v Paríži, sa neodvolá voči doživotnému trestu

Salaha Abdeslama minulý mesiac uznali vinným z vraždy a pokusu o vraždu, pričom prokurátori odmietli jeho tvrdenie, že sa na poslednú chvíľu rozhodol neodpáliť svoje výbušniny.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Jediný preživší spomedzi teroristov, ktorí majú na svedomí útoky Islamského štátu vo francúzskej metropole z 13. novembra 2015, sa vzdal práva na odvolanie sa doživotnému trestu odňatia slobody bez možnosti podmienečného prepustenia.

Možnosť nevyužil nikto z odsúdených

Informovali o tom v utorok jeho právnici. Možnosť odvolať sa nevyužili ani ďalší 19 odsúdení v tomto prípade.

Salaha Abdeslama minulý mesiac uznali vinným z vraždy a pokusu o vraždu, pričom prokurátori odmietli jeho tvrdenie, že sa na poslednú chvíľu rozhodol neodpáliť svoje výbušniny.

Plánoval sa odpáliť v blízkosti štadióna

Abdeslam sa plánoval odpáliť v blízkosti štadióna Stade de France na parížskom predmestí St. Denis, kde sa v tom čase konal futbalový zápas Francúzsko – Nemecko, na ktorom bolo asi 80-tisíc fanúšikov.

Vyšetrovanie zistilo, že to bolo inak a samovražedné zariadenie pripevnené na jeho tele v poslednej chvíli zlyhalo.

Okrem okolia štadióna sa terčmi útokov džihádistických kománd stali aj ľudia sediaci večer na pouličných terasách niekoľkých kaviarní a reštaurácií v 10. a 11. parížskom obvode a návštevníci koncertu v rockovom klube Bataclan. O život vtedy prišlo 130 ľudí a približne 350 utrpelo zranenia.

Prečítajte si tiež:
Menej drag queens a viac Chucka Norrisa. Orbán si za prejav vyslúžil nadšený potlesk

Viac k témam: Doživotný trest, Islamský štát, Odvolanie, Teroristické útoky v Paríži, Teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Terorista Salah Abdeslam, odsúdený za útoky v Paríži, sa neodvolá voči doživotnému trestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií