fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňami

Austrálski záchranári uviedli, že za uplynulých 24 hodín reagovali na 3-tisíc žiadostí o pomoc.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Tisíce obyvateľov predmestí austrálskeho mesta Sydney dostali v nedeľu príkaz na evakuáciu, keďže silný dážď spôsobil rozvodnenie riek a úrady vyhlásili mimoriadnu situáciu.

Meteorologický úrad vydal pre pobrežie pri Sydney a v ďalších častiach Nového Južného Walesu varovanie pred silným dažďom, náhlymi povodňami a vetrom, ktorý môže dosahovať rýchlosť do 90 kilometrov za hodinu.

Austrálski záchranári uviedli, že za uplynulých 24 hodín reagovali na 3-tisíc žiadostí o pomoc. Evakuačné centra otvorili v niekoľkých oblastiach na západe Sydney.

Obyvateľom ohrozených oblastí odporučili, aby nikam necestovali, keďže niektoré cesty sú už pod vodou a ďalším hrozí náhle zaplavenie.

Viac k témam: Extrémne počasie, Povodne
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií