fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisícky Ukrajincov uviazli na kontrolnom bode, pre povodne sa nevedia dostať do bezpečia

Situáciu na kontrolnom bode Vasylivka na juhu Ukrajiny skomplikovalo to, že v Zaporižžskej oblasti je silný dážď a nespevnená cesta je teraz nezjazdná.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.8.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer šesťtisíc ľudí, ktorí sa snažia odísť z Rusmi okupovaných území na juhu Ukrajiny do mesta Zaporožie pod ukrajinskou kontrolou, pre povodne uviazlo na ceste.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na kontrolnom bode Vasylivka je viac ako 1 200 osobných áut, čiže takmer šesťtisíc našich občanov čaká v rade na odchod do mesta Zaporožie,“ povedal vo štvrtok pre ukrajinskú televíziu starosta ukrajinského mesta Melitopoľ Ivan Fedorov.

„Čakacia doba je tam do sedem dní. Ale situácia sa v posledných dňoch skomplikovala, pretože v Zaporožskej oblasti je silný dážď a nespevnená cesta je teraz nezjazdná,“ povedal starosta. Informuje o tom portál cnn.com.

Cesta do mesta Zaporožie cez Vasylivku je jedným z mála „zelených koridorov“, ktorými môžu civilisti odísť z Rusmi okupovaných území do bezpečnejších oblastí Ukrajiny pod kontrolou Kyjeva.

Viac k témam: humanitárne koridory, Povodne, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky Ukrajincov uviazli na kontrolnom bode, pre povodne sa nevedia dostať do bezpečia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií